MŠ Sedmikráska
Jídelníček
O školce
Projekty
Režim dne
Jídelníček
Akce MŠ
Platby
Fotky
Kontakt

Muzikoterapie ,,O princezně, která přestala slyšet"

Do naší školičky zavítal báječný vypravěč a muzikant, který svým vystoupením zaujal nejen děti, ale i dospělé. V úvodu navázal kontakt s dětmi motivační pohádkou „O princezně, která přestala slyšet“. Jeho vyprávění bylo doprovázeno hrou na různé netradiční hudební nástroje. „Kdo by chtěl princeznu vysvobodit, zrušit škaredé kouzlo?“. Děti se přidaly a společně s poutníkem se vydaly do světa, aby našly způsob, jak ji zbavit kletby, vrátit jí sluch. Při své cestě se poutník setkal s různými lidmi, kteří zkoušeli hrát na zvláštní hudební nástroje, jejichž zvukem by princezně pomohli opět slyšet. Děti zaujaly nástroje svým tvarem i zvuky, které z nich vycházely. Měly báječnou možnost poznat způsob, jakým se vytváří hudba v různých krajinách, např. v Indii, Austrálii, Americe, ale i na Slovensku, kdy hudebník předvedl hru na tradiční fujaru. Pohádka dopadla dobře, princezna opět slyšela a děti si mohly zahrát na vybrané hudební nástroje. Vystoupení se všem moc líbilo.

9.10.2018

Aktualizováno: 14.10.2018

Aktuality

Výlet do Permonia

V pondělí 27.5.2019 pojedeme s dětmi na výlet do Permonia v Oslavanech. Odjíždíme v 8:00, návrat je naplánovaný mezi 12:30 - 13:00. Dejte dětem batůžek s pláštěnkou a pitím.

Den dětí s Tetinami

Ve středu 29.5. se děti mohou těšit na zábavný program Den dětí s Tetinami.

Jsme na facebooku

Pokud se chcete připojit a sledovat aktuální informace a fotky, vyhledejte si na facebooku naši uzavřenou skupinu MŠ SEDMIKRÁSKA BRNO a požádejte o přijetí (pouze pro zákonné zástupce dětí).

Prázdninový provoz 2019

Ke stažení


Informace pro rodiče


Zápis do MŠ
© 2019