MŠ Sedmikráska
Jídelníček
O školce
Projekty
Režim dne
Jídelníček
Akce MŠ
Platby
Fotky
Kontakt

Chystáme ptáčkům krmení na zimu

Začátkem ledna se nám citelně ochladilo a my začali pozorovat, že ptáčci venku zmateně poletují a hledají, co by kde sezobli. Když se ještě navíc objevil první sníh, bylo rozhodnuto. Musíme ptáčkům připravit nějaké zobání, aby v zimě nestrádali a na jaře se k nám vrátili s písničkou. V obchodě jsme zakoupili proso a slunečnicová semínka, také nějaký tuk a samozřejmě něco, do čeho můžeme krmení zavěsit. Nám posloužili skořápky z kokosových ořechů. Rozpustili jsme tuk, do kterého děti vmíchávaly semínka, kterými pak plnily kokosové skořápky. Po zatuhnutí jsme zavěsili skořápky na hrušku na školní zahradě a teď už jen pozorujeme, jak ptáčci na naše krmítka přilétají a zob pozvolna mizí. Nejčastěji se u krmítka objevují Červenka obecná,Sojka obecná, Sýkorka koňadra i uhelníček, Vrabec obecný, Kos černý a jiní drobní ptáčci. Teď už jen čekáme, až ptáčci vyzobají co jsme jim přichystali, abychom mohli připravit další ptačí pochoutku.

leden 2019 - Berušky

Aktualizováno: 29.1.2019

Aktuality

Pozor, změna účtu!

Vážení rodiče, prosíme Vás, abyste platby školného posílali na NOVÉ ČÍSLO ÚČTU 115-8755030247/0100. Děkujeme za pochopení. Vaše Sedmikráska.

Pálení čarodějnic

V úterý 30.4. od 15:30 Vás zveme na tradiční Pálení čarodějnic na školní zahradě. Přineste si špekáček na opékání; chléb, hořčici a kečup zajistí mateřská škola.

Prázdninový provoz 2019

Ke stažení


Informace pro rodiče


Zápis do MŠ
© 2019